Leksan etiket nedir nerelerde kullanılır

Leksan etiket nedir nerelerde kullanılır

Kategorileri: Nedir, Genel
Tarih: 2019-01-30 05:35:36

Polikarbon malzeme üzerine uygulanan baskı teknikleri ile oluşturulan etiket türü olan leksan etiketler otomotiv ve elektronik sektörü önde gelmek üzere pek çok farklı sektörde tercih edilmektedir. Leksan etiket günümüzde oldukça gelişmiş ve teknolojik baskı teknikleri ile hazırlanmakta olup uygulanan baskı kullanılan özel yapıştırıcı ve polikarbon malzeme arasında kaldığından dolayı dış etkilerden etkilenmemektedir. Leksan etiketlerin tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biri de bu özelliği ile oldukça dayanıklı olması ve uzun süre kullanılabilmesidir. Leksan etiketler dayanıklı olması özelliği ile makinelerin ön panellerinde de tercih edilmektedir. Ayrıca bu tip etiketlere ters yüzeyden baskı yapıldığı için boyanın kazınması ya da çıkması da mümkün olmamaktadır. Özellikle de uyarı ve ikaz amaçlı hazırlanan etiketlerde renklerin kalıcılığı çok önemlidir.

LEKSAN ETİKET ÖZELLİKLE

Kullanılması tercih edilen sektöre ve alana göre farklı kalınlıklarda hazırlanabilmekte olan leksan etiketler ısıya, kimyasal maddelere, darbelere ve neme karşı oldukça dayanıklıdır. Özellikle de su ve nemden etkilenmemesi makine ön panellerinde ve elektronik sektöründe kullanılmasında önemli yer tutar. Leksan etiketler aynı zamanda uyarı ve ikaz işaretleri, talimatnameler için de sıklıkla kullanıldığı için renklerin kalıcı olması ve solmaması etiketteki bilgilerin okunabilmesi için önemlidir. Estetik bir yapısı olan leksan etiket özel bir yapıştırıcı ile sağlam bir şekilde yapıştırılmakta olup dış etkenlere karşı da oldukça dayanıklıdır.  

LEKSAN ETİKET İÇİN BASKI ÇEŞİTLERİ

Yaygın bir kullanım alanı olan leksan etiket çok amaçlı olarak kullanılmakta ve hazırlanırken iki farklı şekilde baskı uygulaması tercih edilmektedir. Bu uygulamalardan biri renk geçişleri ve üç boyutlu resim uygulamaları için tercih edilen UV dijital baskı yöntemidir. Diğeri ise renkleri daha canlı ve daha uzun ömürlü olduğu için kullanışlı olan ve daha çok tercih edilen serigrafi uygulamasıdır. Reklam, uyarı ya da bilgi için kullanılan leksan etiketlerde renklerin solmaması çok mühimdir ve bu nedenle de serigrafi uygulaması piyasada daha çok kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca bu yöntem ile uygulanan baskı iç yüzeyde kalmakta ve dolayısı ile kolaylıkla deforme olmamaktadır. Leksan etiketler ister dış ister iç mekanlarda, istenilen ebat ve boyutlarda hazırlanarak kullanılabilmektedir.

Önerilen Makaleler

Nasıl Teklif Alınır

İhtiyaçlarınız için mükemmel çözümleri bulun.

Teklif alın

İletişim

Doğrudan şirket veya yerel ofislerimize başvurun.

Şimdi bize ulaşın
Ara